Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  САМСУНГ SM-A025G A02S DS BLACK/WHITE

  Бренд: Samsung

  Eкран: 6.5" 720x1600 pixels
  Камера: 13MP 1080p
  Рам: 2-4GB RAM Snapdragon 450
  Батерија: 5000mAh Li-Po
  Шифра: 104312
  ден 9.090,00
  i h

  Samsung SM-A025 Galaxy A02s Black
  Dual Sim
  6.5 Inch PLS IPS capacitive touch дисплеј
  Multitouch
  чипсет: Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm)
  Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53
  Внатрешна меморија: 32GB
  RAM: 3GB
  Примарна камера: 13MP + 2MP + 2MP
  Секундарна камера 5MP f/2.2
  12mm (ultrawide)
  OS: Android v 10
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  WiFi Direct
  Dual Band
  Hot Spot
  Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE
  GPS whit A-GPS
  GLONASS
  BDS NFC
  Сензори: Accelerometer proximity
  Non-removable Li-Ion 5000 mAh батерија

   

                                                                   ВИДЕО

   

  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 7884 (14 nm)
  CPU Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A73 & 6x1.35 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 2GB RAM, 32GB 4GB RAM eMMC 5.1
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF
  Предна Камера 5 MP, f/2.0
  Димензии 155.6 x 75.6 x 7.9 mm (6.13 x 2.98 x 0.31 in)
  Тежина 168 g (5.93 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *

  Samsung SM-A025 Galaxy A02s Black
  Dual Sim
  6.5 Inch PLS IPS capacitive touch дисплеј
  Multitouch
  чипсет: Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm)
  Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53
  Внатрешна меморија: 32GB
  RAM: 3GB
  Примарна камера: 13MP + 2MP + 2MP
  Секундарна камера 5MP f/2.2
  12mm (ultrawide)
  OS: Android v 10
  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
  WiFi Direct
  Dual Band
  Hot Spot
  Bluetooth 4.2 A2DP EDR LE
  GPS whit A-GPS
  GLONASS
  BDS NFC
  Сензори: Accelerometer proximity
  Non-removable Li-Ion 5000 mAh батерија

   

                                                                   ВИДЕО

   

  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), upgradable to Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 7884 (14 nm)
  CPU Octa-core (2x1.6 GHz Cortex-A73 & 6x1.35 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 2GB RAM, 32GB 4GB RAM eMMC 5.1
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF
  Предна Камера 5 MP, f/2.0
  Димензии 155.6 x 75.6 x 7.9 mm (6.13 x 2.98 x 0.31 in)
  Тежина 168 g (5.93 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)