Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  SAMSUNG GALAXY A51

  Бренд: Samsung

  Eкран: 6.5 инчи (1080x2400 pixels)
  Камера: 48MP, 2160p
  Рам: 4-8GB RAM
  Батерија: 4000 mAh Li-Po
  Шифра: 104053
  ден 20.990,00
  i h
   ВИДЕО
   
   
  Спецификации на производот
  OS Android 10, One UI 2.1
  Chipset Exynos 9611 (10nm)
  CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G72 MP3
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM UFS 2.0
  Екран Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors, 6.5 inches, 102.0 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio)
  Главна Камера 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 5 MP, f/2.4, (macro), 5 MP, f/2.2, (depth), 4K@30fps, 1080p@30/120fps; gyro-EIS
  Предна Камера 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm
  Димензии 147.4 x 69.7 x 8.4 mm (5.80 x 2.74 x 0.33 in)
  Тежина 172 g (6.07 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
   ВИДЕО
   
   
  Спецификации на производот
  OS Android 10, One UI 2.1
  Chipset Exynos 9611 (10nm)
  CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G72 MP3
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM UFS 2.0
  Екран Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors, 6.5 inches, 102.0 cm2 (~87.4% screen-to-body ratio)
  Главна Камера 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, 12 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 5 MP, f/2.4, (macro), 5 MP, f/2.2, (depth), 4K@30fps, 1080p@30/120fps; gyro-EIS
  Предна Камера 32 MP, f/2.2, 26mm (wide), 1/2.8", 0.8µm
  Димензии 147.4 x 69.7 x 8.4 mm (5.80 x 2.74 x 0.33 in)
  Тежина 172 g (6.07 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ