Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  SAMSUNG GALAXY A20E

  Бренд: Samsung

  Eкран: 5.8 инчи (720x1560 pixels)
  Камера: 13MP, 1080p
  Рам: 3GB RAM
  Батерија: 3000mAh
  Шифра: 104012
  ден 9.490,00
  i h
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie)
  Chipset Exynos 7884
  CPU Octa-core
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија Card slot: microSD, up to 512 GB (dedicated slot),Internal: 32 GB, 2 GB RAM
  Екран HD+ PLS TFT LCD display, 16M colors
  Главна Камера 13MP + 5MP rear
  Предна Камера + 8MP front camera
  Димензии 147.4 x 69.7 x 8.4 mm (5.80 x 2.74 x 0.33 in)
  Тежина 141 g (4.97 oz)
  SIM Nano SIM//Dual SIM
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie)
  Chipset Exynos 7884
  CPU Octa-core
  GPU Mali-G71 MP2
  Меморија Card slot: microSD, up to 512 GB (dedicated slot),Internal: 32 GB, 2 GB RAM
  Екран HD+ PLS TFT LCD display, 16M colors
  Главна Камера 13MP + 5MP rear
  Предна Камера + 8MP front camera
  Димензии 147.4 x 69.7 x 8.4 mm (5.80 x 2.74 x 0.33 in)
  Тежина 141 g (4.97 oz)
  SIM Nano SIM//Dual SIM
  Ознаки за производ