Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  SAMSUNG A21S

  Бренд: Samsung

  Eкран: 6.5 инчи (720x1600 pixels)
  Камера: 48MP, 1080p
  Рам: 3-6GB RAM
  Батерија: 5000 mAh Li-Po
  Шифра: 104052
  ден 11.990,00
  i h
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 850 (8nm)
  CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A55 & 4x2.0 GHz Cortex-A55)
  GPU Mali-G52
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM eMMC 5.1
  Екран PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density)
  Предна Камера 13 MP, f/2.2, (wide), 1/3.1", 1.12µm
  Главна Камера 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, 2 MP, f/2.4, (macro), 2 MP, f/2.4, (depth), LED flash, panorama, HDR
  Димензии 163.7 x 75.3 x 8.9 mm (6.44 x 2.96 x 0.35 in)
  Тежина 192 g (6.77 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 10, One UI 2.0
  Chipset Exynos 850 (8nm)
  CPU Octa-core (4x2.0 GHz Cortex-A55 & 4x2.0 GHz Cortex-A55)
  GPU Mali-G52
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM eMMC 5.1
  Екран PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1600 pixels, 20:9 ratio (~270 ppi density)
  Предна Камера 13 MP, f/2.2, (wide), 1/3.1", 1.12µm
  Главна Камера 48 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF, 8 MP, f/2.2, 123˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm, 2 MP, f/2.4, (macro), 2 MP, f/2.4, (depth), LED flash, panorama, HDR
  Димензии 163.7 x 75.3 x 8.9 mm (6.44 x 2.96 x 0.35 in)
  Тежина 192 g (6.77 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ