Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  NOKIA 105 (2019)

  Бренд: Nokia

  Eкран: 1.77 инчи (120x160 pixels)
  Камера: Нема
  Рам: 4MB RAM
  Батерија: 800mAh

  Траењето на батеријата на Nokia 105 е нејзината најневеројатна карактеристика, со отстранлива батерија од 800mAh BL-5CB.

  Кога е целосно наполнет, телефонот нуди максимално време на разговор од 12,5 часа, а на stand-by држи и до 35 дена.
  Шифра: 104009
  *
  ден 1.399,00
  i h
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  Оперативен систем Nokia Series 30+
  Рам меморија 4.096 MB
  CPU N.A.
  GPU N.A.
  Димензии 49.2 x 119 x 14.4 mm, 74 Grams (with Battery)
  Екран TFT, 1.77 inches , 120 x 160 pixels, 18 bit
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО
   
  Спецификации на производот
  Оперативен систем Nokia Series 30+
  Рам меморија 4.096 MB
  CPU N.A.
  GPU N.A.
  Димензии 49.2 x 119 x 14.4 mm, 74 Grams (with Battery)
  Екран TFT, 1.77 inches , 120 x 160 pixels, 18 bit
  Ознаки за производ