Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  HUAWEI HONOR 7S

  Бренд: Huawei

  Eкран: 5.45 (720x1440 pixels)
  Камера: 13MP, 1080p
  Рам: 2GB RAM
  Батерија: 3020mAh
  Шифра: 104005
  *
  ден 6.299,00
  i h
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 (Oreo); EMUI 8.1
  Chipset Mediatek MT6739 (28 nm)
  CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53
  GPU PowerVR GE8100
  Меморија microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM
  Екран LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.45 inches, 76.7 cm2 (~73.8% screen-to- body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, PDAF LED flash, HDR, panorama 1080p@30fps
  Предна Камера 5 MP, LED flash (Global) 24 MP, f/2.0 (China) LED flash
  Димензии 146.5 x 70.9 x 8.3 mm (5.77 x 2.79 x 0.33 in)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 (Oreo); EMUI 8.1
  Chipset Mediatek MT6739 (28 nm)
  CPU Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53
  GPU PowerVR GE8100
  Меморија microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM
  Екран LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.45 inches, 76.7 cm2 (~73.8% screen-to- body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, PDAF LED flash, HDR, panorama 1080p@30fps
  Предна Камера 5 MP, LED flash (Global) 24 MP, f/2.0 (China) LED flash
  Димензии 146.5 x 70.9 x 8.3 mm (5.77 x 2.79 x 0.33 in)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ