Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  HUAWEI HONOR 7A

  Бренд: Huawei

  Eкран: 5.7 инчи (720 x 1440 pixels)
  Камера: Dual 13 MP, f/2.2, PDAF 2 MP, depth sensor LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps
  Рам: 2/3 GB RAM
  Шифра: 104298
  *
  ден 8.699,00
  i h
  ВИДЕО

   
  Спецификации на производот
  OS Android 8.0 (Oreo)
  Chipset Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 (28 nm)
  CPU Octa-core (4×1.4 GHz Cortex-A53 & 4×1.1 GHz Cortex A53)
  GPU Adreno 505
  Меморија microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 32 GB, 2/3 GB RAM or 16 GB, 2 GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.7 inches, 83.8 cm2 (~75.4% screen-to-body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~282 ppi density)
  Главна Камера Dual 13 MP, f/2.2, PDAF 2 MP, depth sensor LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps
  Предна Камера 8 MP, f/2.0 LED flash
  Димензии 152.4 x 73 x 7.8 mm (6.00 x 2.87 x 0.31 in)
  Тежина 150 g
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО

   
  Спецификации на производот
  OS Android 8.0 (Oreo)
  Chipset Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 (28 nm)
  CPU Octa-core (4×1.4 GHz Cortex-A53 & 4×1.1 GHz Cortex A53)
  GPU Adreno 505
  Меморија microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 32 GB, 2/3 GB RAM or 16 GB, 2 GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.7 inches, 83.8 cm2 (~75.4% screen-to-body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~282 ppi density)
  Главна Камера Dual 13 MP, f/2.2, PDAF 2 MP, depth sensor LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps
  Предна Камера 8 MP, f/2.0 LED flash
  Димензии 152.4 x 73 x 7.8 mm (6.00 x 2.87 x 0.31 in)
  Тежина 150 g
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ