Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  HONOR 8X

  Бренд: Honor

  Eкран: 6.5 инчи (1080x2340 pixels)
  Камера: 20 mp
  Рам: 4/6 GB Ram
  Батерија: 3750mAh Li-Po
  Шифра: 104004
  ден 13.999,00
  i h
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie), EMUI 9.0
  Chipset Kirin 710 (12 nm)
  CPU Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G51 MP4
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM
  Екран LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~397 ppi density)
  Главна Камера 20 MP, f/1.8, 27 mm (wide), PDAF
  Предна Камера 16 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.06", 1.0µm
  Димензии 115 cm x 60 cm x 146 cm
  Тежина 175 g (6.17 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО

  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie), EMUI 9.0
  Chipset Kirin 710 (12 nm)
  CPU Octa-core (4x2.2 GHz Cortex-A73 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
  GPU Mali-G51 MP4
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 4GB RAM, 64GB 6GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM
  Екран LTPS IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~397 ppi density)
  Главна Камера 20 MP, f/1.8, 27 mm (wide), PDAF
  Предна Камера 16 MP, f/2.0, 26mm (wide), 1/3.06", 1.0µm
  Димензии 115 cm x 60 cm x 146 cm
  Тежина 175 g (6.17 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ