Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  HONOR 8A

  Бренд: Honor

  Eкран: 6.09 инчи (720x1560 pixels)
  Камера: 13MP, 1080p
  Рам: 3GB RAM
  Батерија: 3020mAh
  Шифра: 104003
  ден 8.999,00
  i h
  ВИДЕО
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), EMUI 9
  Chipset Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)
  CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
  GPU PowerVR GE8320
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 3GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~282 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.8, PDAF
  Предна Камера 8 MP, f/2.0
  Димензии 156.3 x 73.5 x 8.2 mm (6.15 x 2.89 x 0.32 in)
  Тежина 150 g (5.29 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
  ВИДЕО
  Спецификации на производот
  OS Android 9.0 (Pie), EMUI 9
  Chipset Mediatek MT6765 Helio P35 (12nm)
  CPU Octa-core (4x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
  GPU PowerVR GE8320
  Меморија microSDXC (dedicated slot), 64GB 3GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~282 ppi density)
  Главна Камера 13 MP, f/1.8, PDAF
  Предна Камера 8 MP, f/2.0
  Димензии 156.3 x 73.5 x 8.2 mm (6.15 x 2.89 x 0.32 in)
  Тежина 150 g (5.29 oz)
  SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
  Ознаки за производ