Пребарување
Македонски
Сите категории
    Menu Close

    ALCATEL 1066D

    Бренд: Alcatel

    Тип на производ: Мобилен телефон

    ● Alcatel 1066D Dual Sim Black,
    ● Класичен мобилен телефон со основни карактеристики и извонредна цена.
    ● Мал и лесен
    ● Задна камера за фотографирање и снимање видеа
    ● Може да се прошири со Micro SD картичка.
    Шифра: 104001
    *
    ден 1.099,00
    i h
    ВИДЕО
     
    Спецификации на производот
    Модел ALCATEL 1066D
    Димензии 108.2mm x 45mm x 12.83mm
    Тежина 63gr
    Екран 1.8” QQVGA 128x160 pixels, TFT 262K color display
    Меморија 500 entries, SMS capacity – 200, SMS with predictive text entry C star, Pre-defined messaging up to 50 people
    Батерија 400mAh/750mAh, Talk time: 7.5hrs, Standby time: 300hr, Charging time: 2.5hrs
    SIM Mini Sim – Regular
    0.0 0
    Рангирајте го производот Close
    • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
    *
    *
    • Лош
    • Одлично
    *
    *
    *
    ВИДЕО
     
    Спецификации на производот
    Модел ALCATEL 1066D
    Димензии 108.2mm x 45mm x 12.83mm
    Тежина 63gr
    Екран 1.8” QQVGA 128x160 pixels, TFT 262K color display
    Меморија 500 entries, SMS capacity – 200, SMS with predictive text entry C star, Pre-defined messaging up to 50 people
    Батерија 400mAh/750mAh, Talk time: 7.5hrs, Standby time: 300hr, Charging time: 2.5hrs
    SIM Mini Sim – Regular
    Ознаки за производ