Пребарување
Македонски
Сите категории
  Menu Close

  ALCATEL 1 5033D

  Бренд: Alcatel
  Не чекајте повеќе за да уживате во Alcatel 1 5033D со најдобра цена .
  Шифра: 104002
  ден 3.650,00
  i h
   ВИДЕО
  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 Oreo (Go edition)
  Chipset Mediatek MT6739 (28 nm)
  CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
  Меморија microSDHC, 8GB 1GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 480 x 960 pixels, 18:9 ratio (~215 ppi density)
  Главна Камера 5 MP
  Предна Камера 2 MP
  Димензии 137.6 x 65.7 x 9.8 mm (5.42 x 2.59 x 0.39 in)
  Тежина 134 g (4.73 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM)
  0.0 0
  Рангирајте го производот Close
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  *
  *
  • Лош
  • Одлично
  *
  *
  *
   ВИДЕО
  Спецификации на производот
  OS Android 8.1 Oreo (Go edition)
  Chipset Mediatek MT6739 (28 nm)
  CPU Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
  Меморија microSDHC, 8GB 1GB RAM
  Екран IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors, 480 x 960 pixels, 18:9 ratio (~215 ppi density)
  Главна Камера 5 MP
  Предна Камера 2 MP
  Димензии 137.6 x 65.7 x 9.8 mm (5.42 x 2.59 x 0.39 in)
  Тежина 134 g (4.73 oz)
  SIM Single SIM (Nano-SIM)
  Ознаки за производ